Skarpety i sandały, określamy czy konieczność, wiocha a może styl

Połączenie białych skarpet z sandałami od dawien dawna kojarzy się z modowym faux-pas, żenadą i największą wpadką, na jaką można sobie pozwolić w letnim sezonie. Taki nietuzinkowy zestaw stał się w pewnym sensie przedmiotem wielu żartów i nie bez powodu producenci śmiesznych skarpet tworzą imitacje takiego połączenia. Trudno dzisiaj ocenić, kto ma rację, bo spór trwa i każda ze stron ma argumenty, z którymi nie można polemizować. Od czego się zaczęło?

Obciachowe połączenie?

Pewne zjawiska urastają do rangi narodowego konfliktu, w którym oczywiście dwie strony mają coś do powiedzenia i nie zamierzają reagować na argumenty interlokutorów. Dodać do tego należy twórców memów, którzy chętnie wychwytują wszelkiego rodzaju „śmiesznostki” i oprawiają nad wyraz celnym komentarzem. Gdyby jednak sieć miałaby być wyznacznikiem wszystkiego, to prawdopodobnie świat stanąłby jeszcze bardziej na głowie i należałoby się wówczas pogodzić z powszechną głupotą. W przypadku skarpet i sandałów trzeba się po prostu posłusznie pogodzić z faktem, że dla jednych takie zestawienie będzie największym obciachem, jaki można sobie wyobrazić, a dla innych wygodą, której nie sposób sobie odmówić. Osoby uważające, że jest to wyjątkowo nieudana propozycja na lato uważają, że pierwotnym przeznaczeniem sandałów jest zapewnienie stopie odpowiedniego przewiewu, co nie jest możliwe, gdy na stopie zalega gruba skarpeta. Niemniej, starsi ludzie postanowili znaleźć złoty środek, zapewniając sobie przewiewne buty i w razie chłodniejszych dni mniej przewiewne skarpety. Jest w takim rozumowaniu logika, której nie można im odmówić. Nikt jednak nie powstrzyma niekontrolowanego wybuchu śmiechu, ale na szczęście takie reakcje nie są jeszcze zakazane.

Moda lubi kontrowersje

Kiedy już zdołano powiedzieć niemal wszystko na temat tego, jak wielkim obciachem jest noszenie skarpet do sandałów, ku zdziwieniu całego świata okazało się, że to jednak największy krzyk mody, który wkrótce ma opanować całą planetę. Nie wiadomo, czy osoby uparcie noszące taki zestaw miały świadomość lub wiadomości z innych źródeł, aczkolwiek po latach walczenia z kompromitującymi komentarzami, mają prawo powiedzieć, że wyznaczali trendy. Najpopularniejsze domy mody właśnie takie połączenie postawiły na piedestale – być może przekornie, a być może w celu wzbudzenia kontrowersji. Wspaniałe modele sandałów w połączeniu z kolorowymi lub klasycznymi białymi skarpetami zawitały na najlepszych wybiegach i najpiękniejszych modelkach. W ich ślady poszły celebrytki, które zawsze podążają za ulubionymi domami mody i okazało się, że jednak skarpeta z sandałem mogą być dobrym tandemem. Naturalnie, wszystko jest kwestią gustu, aczkolwiek nie można odmówić takiemu wyborowi pewnego rodzaju wygody. W takim zestawie na jednej z gal pojawiła się Rihanna, wzbudzając nie tylko kontrowersje, ale również pewnego rodzaju zachwyt wśród obecnych i wśród dziennikarzy, którzy ochoczo opisywali swoje wrażenia na łamach poczytnych gazet.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.