Jakie sandały będą najlepsze dla rocznego dziecka?

Letnia pora to czas, który wymaga od rodzica odpowiedniego przygotowania malucha na każde wyjście. Komfort i bezpieczeństwo to podstawa, bo tylko one zagwarantują całej rodzinie udane spacery czy długo wyczekiwany urlop. Poza czapeczką z daszkiem, która ochroni malucha przed promieniami słonecznymi, trzeba również zadbać o odpowiednie obuwie. Dobre buty to absolutna postawa bez względu na porę roku. Latem trzeba uwzględnić wysokie temperatury i konieczność zapewnienia stopie odpowiedniego przewiewu. Jednocześnie trzeba zadbać o but, który będzie pozwalał na stabilne i pewne stawianie kroków. Co warto wiedzieć o sandałach i jakimi warto się zainteresować?

Obalanie mitów

Nie jest w żadnym wypadku prawdą, że sandały to zła propozycja dla małych dzieci. Złą propozycją z całą pewnością są buty źle dopasowane i źle wykonane. Właśnie dlatego tak wielu ekspertów, w tym ortopedów twierdzi, że buty to ostatnia rzecz, na jakiej powinniśmy oszczędzać. Znacznie lepiej zainwestować większą kwotę niż martwić się później zdrowiem dziecka. Tak samo wygląda sytuacja z sandałami. Zastanawiając się nad najlepszym wyborem warto zdawać sobie sprawę z kilku spraw. Sandały powinny być wykonane z najwyższej jakości materiału, który zapewni odpowiednią elastyczność, a jednocześnie będzie stabilizował stopę. Właśnie dlatego dobrym wyborem są sandały o nieco zabudowanej konstrukcji, choć z odpowiednimi otworami wentylacyjnymi, które umożliwią swobodny przepływ powietrza. Prawidłowo wykonana podeszwa powinna bez problemu zginać się pod palcami. Taki rodzaj elastyczności zapewni dziecku komfort podczas chodzenia i jednocześnie w żadnym stopniu nie wpłynie źle na jego zdrowie. Jakie mamy możliwości?

  • Sandały Gioseppo to wyjątkowo dobra propozycja i choć tworzywo sztuczne, to jednak bardzo wysokiego gatunku. Dodatkowa warstwa pozwala uniknąć obtarć, a dosyć gruba podeszwa pozwala poruszać się po różnych nawierzchniach w sposób wygodny. To bardzo wygodne buty, które doskonale sprawdzą się w trakcie najgorętszych dni lata, gwarantując maksymalny poziom komfortu. Są zapinane na dwa mocne rzepy – jeden znajdujący się tuż pod kostką, drugi tuż nad palcami. Oba zabezpieczają stopę i powodują, że stopa leży wygodnie w bucie.
  • Sandały COCO Beige to kolejna propozycja, choć nieco bardziej zabudowana. Delikatne sandałki w formie zabudowanej sprawdzą się w przypadku maluszków, dla których pierwsze spacery mogą być jeszcze nieco wymagające. To buty o charakterze zdrowotnym, które zapewniają maluszkowi odpowiednią postawę ciała, ale również uruchamianie odpowiednich mięśni. Buty są stworzone z bardzo delikatnej bydlęcej skóry, która doskonale chroni stopę małego dziecka.
  • Sandały Bobux Step Up to niezwykle stylowe brązowe buty wykonane z naturalnej skóry. Dwa paski znajdujące się tuż nad palcami zabezpieczają stopę przed wypadnięciem, a dodatkowy pasek tuż pod kostką stabilizuje stopę i zapewnia maksymalny komfort podczas chodzenia.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.