Trendy mielone, w jaki sposób podać kotlety bez jajka i bułki
Kotlety mielone to niezwykle proste w przygotowaniu, pożywne i smaczne danie. Poza prostotą przygotowania zaletą takiego dania jest również czas przygotowania. Tak naprawdę jesteśmy w stanie przygotować całość w maksymalnie trzydzieści minut. Niemały problem pojawia się w przypadku osób, które być może cierpią na celiakię lub z innych względów nie mogą pozwolić sobie na potrawy, w których nie brakuje glutenu. Na szczęście również w takich przypadkach znajdziemy ciekawą alternatywę.
W jaki sposób przygotować mielone bez glutenu?
Kotlety mielone bez bułki i jajka to doskonała propozycja dla osób, które nie tolerują glutenu i ze względów zdrowotnych unikają go jak ognia. Gluten to mieszanina konkretnych białek, które dla większości osób nie stanowią właściwie żadnego problemu i wówczas nie należy ich unikać. Jednak jakakolwiek nietolerancja może być przyczyną nieprzyjemnych dolegliwości, dlatego bezglutenowa dieta wówczas będzie najlepszym rozwiązaniem. Wystarczy jedynie zrezygnować z produktów, w których owe białka się pojawiają i wcale się nie przejmować, bo taka sytuacja nie jest równoznaczna z tym, że nie będziemy mogli jeść pysznie.
Czego potrzebujemy do przygotowania kotletów?
Przygotowanie bezglutenowych kotlecików jest wyjątkowo proste i właściwie bardzo przypomina przygotowanie tradycyjnych mielonych. Oto, czego będziemy potrzebować bez uwzględnienia proporcji:
- mięso mielone wieprzowe lub wołowe
- cebula
- pietruszka
- marchew
- sól, pieprz, imbir
- olej roślinny lub kokosowy
Przystępując do gotowania bezglutenowych kotletów mielonych należy w pierwszej kolejności drobno pokroić cebulkę i podsmażyć na patelni. Kiedy cebulka delikatnie się podsmaży należy dodać wcześniej startą marchew oraz pietruszkę i całość dusić przez kilka minut. Lekko poduszone jarzyny wraz z cebulką należy odstawić i poczekać aż całość osiągnie pokojową temperaturę. Dopiero wtedy będzie można wymieszać jarzyny z mielonym mięsem, a następnie uformować kotleciki, które następnie wylądują na patelni. Alternatywą jest przepis z odrobiną czosnku i ziołami prowansalskimi, choć już bez marchwi i pietruszki. kotleciki w obu wersjach należy podsmażać na średnim ogniu przez pięć minut z każdej strony. Doświadczone gospodynie domowe polewają pod koniec smażenia kotlety wodą, co powoduje, że powstaje pewnego rodzaju aromatyczny sosik.
Jak widać, bułka i jajka nie są warunkiem koniecznym do stworzenia pysznych kotletów mielonych. Te bez glutenowych dodatków smakują równie pysznie i bez wątpienia nawet w najmniejszym stopniu nie odstają od swojej klasycznej wersji. Można się również pokusić o stwierdzenie, że są nieco bardziej ekonomiczną wersją kotletów mielonych i odrobinę mniej czasochłonną. Przygotowanie jest niezwykle proste i nie wymaga od nikogo wiedzy kulinarnej na miarę Magdy Gessler. Każdy może przygotować takie pyszne danie we własnej kuchni, dodając być może odrobinę ulubionych ziół.
Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.