Łatwiej iść jak się pcha- czyli mały przegląd drewnianych pchaczy

Drewniane pchacze to niezawodne akcesorium dla dzieci, które właśnie stawiają swoje pierwsze kroki, choć bywają to jeszcze kroki nieco chwiejne i momentami niezbyt pewne. Pchacze to pewnego rodzaju wsparcie, które pozwoli nabrać wprawy i jednocześnie zadba o to, by finalnie spacerowanie odbywało się bez najmniejszej nawet asysty. To również pewnego rodzaju odciążenie rodzica, który będzie mógł w spokoju podziwiać, jak dziecko się usamodzielnia.

Dlaczego pchacze to dobry pomysł?

Przede wszystkim warto pamiętać o tym, by dziecko miało wsparcie w momencie stawiania swoich pierwszych kroków. Liczy się bezpieczeństwo, ale również ergonomia i rodzaj nieinwazyjnego wsparcia. Klasyczne chodziki nie są powszechnie uznawane i mogą w pewnym stopniu zaburzać naukę prawidłowego chodzenia. Tymczasem w przypadku pchaczy mamy do czynienia z akcesorium, po które dziecko będzie mogło samo sięgać i wspierać się, gdy uzna, że tego potrzebuje. Podczas pchania dziecko uczy się, w jaki sposób utrzymać równowagę i tym samym angażuje w cały proces odpowiednie mięśnie. Poznaje również wszystkie zalety wynikające z możliwości przemieszczania się z punktu A do punktu B. Co więcej, nowoczesne modele są wyposażone w dodatkowe atrakcje w postaci kolorowych klocków czy manualnych zabawek, które sprawią, że pierwsze spacery wypełnione będą prawdziwą zabawą i bezustanną nauką.

Warto skupić się na modelach o odpowiednim ciężarze, który będzie stanowił pewnego rodzaju zabezpieczenie. Zbyt lekkie pchacze mogą uciekać i tym samym zniechęcić dziecko do ponowienia próby. Warto również wybierać spośród produktów mogących pochwalić się atestem, a przede wszystkim sprawdzić, czy wiek naszego dziecka odpowiada danemu modelowi. Istnieją modele z możliwością regulacji, aczkolwiek nie wszystkie mogą się tym pochwalić. Na jakie modele warto zwrócić uwagę?

Oto kilka sprawdzonych propozycji, które z pewnością przypadną do gustu naszym maluchom:

  • First Road to pchacz drewniany w kształcie wyjątkowo stylowego auta, które z pewnością przypadnie do gustu małym miłośnikom motoryzacji. Sam samochodzik składa się z dwóch przegródek, w których mogą przebywać pasażerowie pierwszych przejażdżek. To miejsce dla ulubionych pluszaków. Drewniana rączka gwarantuje stabilizację podczas stawiania pierwszych kroków. Istnieje również możliwość regulowania rączki, co z pewnością przyda w przypadku rosnącego dziecka.
  • Kiddy Moon WK-001 to interaktywny drewniany pchacz, który z pewnością stanie się ulubionym gadżetem naszych pociech. W tym wypadku pchacz został wyposażony w całą gamę pokręteł, ruchomych dodatków, a nawet liczydło i cymbałki. To prawdziwe wsparcie, ale także świetna zabawka, która urozmaici pierwsze spacery w wyborny sposób.
  • Joueco to minimalistyczna wersja pchacza, choć niepozbawiona dodatkowych atrakcji. Poza wygodną rączką pchacz posiada płaską platformę, na której znajduje się zestaw wspaniałych klocków. Kółka zostały wyposażone w gumowe nakładki.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.