Bajki które uczą, wybieramy 5 najlepszych

Nie sposób wyobrazić sobie dzieciństwa bez ulubionych bajek, które wprowadzają nas w fantastyczny i beztroski świat. To one sprawiają, że dzieciństwo jawi się jako czas wypełniony magią. W tym okresie wyobraźnia szaleje i wymyka się wszelkim ramom. Warto z tego skorzystać i zapewniać najmłodszym takie lektury, które nie tylko przeniosą je w odległy świat ukochanych bohaterów, ale jednocześnie będą posiadały wartość edukacyjną. Czasami w postaci morału, innym razem w postaci konkretnych informacji, które pozwolą w sposób przyjemny poznawać zasady rządzące naszym światem. Badania dowodzą, że obecność bajek w życiu dziecka ma kolosalne znaczenie. To dzięki nim dziecko znacznie lepiej radzi sobie w sytuacjach stresujących, a każdą przeciwność losu traktuje jako wyzwanie, którego należy się podjąć. Jakie bajki przyniosą naszym dzieciom najwięcej radości i sporo nauki?

Oto kilka propozycji:

  • „Rok w lesie” to wspaniała książka, którą w pewnym sensie można zaliczyć do bajek, choć zdecydowanie nie jest nią w klasycznym rozumieniu. Największą zaletą książki są przepiękne ilustracje Emilii Dziubak, która wprowadza młodego czytelnika w leśny świat z zadziwiającą swobodą i mnogością szczegółów godnych największej pochwały. Na początkowej karcie znajduje się lista istot, które będziemy mogli poznać w lesie, co znacząco ułatwi późniejszą zabawę. Książka składa się z dwunastu prac przedstawiających tę samą leśną scenę, choć każdą w innym miesiącu. Mamy zatem rok w lesie, ale również możliwość dowiedzenia się, co tak naprawdę dzieje się z jego mieszkańcami w poszczególnych etapach roku. Książka zabiera dzieci w niezwykłą podróż, pozwalając jednocześnie na tworzenie samodzielnych historii.
  • „Pucio uczy się mówić. Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych” to doskonale zilustrowana książka, która przyda się wszystkim rodzicom. Na jej kartach znajdziemy piękne obrazki, ale jednocześnie nauczymy się, w jaki sposób przemawiają do nas konkretne zwierzęta. Metoda powtarzania i naśladowania pomogą przygotować maluszka do prowadzenia niekończących się dysput. To książka, która znacząco może wpłynąć na rozwój dziecka i jednocześnie zapewnić mu sporo wrażeń.
  • „Mądre Bajki” Agnieszki Antosiewicz to kolejna propozycja dla rodziców, którzy pragną dzieciom wpajać cenne wartości. Dobrym sposobem będzie zagłębienie się w lekturę, której treść skupia się właśnie na takich kwestiach. Historie w niej opisane dotyczą zwykłych ludzi, aczkolwiek przesłanie płynące z jej kart będzie aktualne przez całe życie.
  • „Wierszyki Bliskościowe” Kasi Huzar-Czub to doskonała porcja poezji, w której zawarto niezmierzoną ilość bardzo dobrej energii i bliskości. Wierszyki wciągają w świat rymowanek, której jednak skutecznie trafiają do małych serduszek i rozwijają w naszych pociechach wrażliwość na otaczającą je rzeczywistość.
  • „Bajki, które uczą, jak być szczęśliwym” to niezwykła propozycja od Ibarroli Begony. Każde opowiadanie w sposób samoistny zmusza do refleksji.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.