Jaki wybrać nocnik? Poradnik dla początkujących rodziców

Szacuje się, że małe dziecko po raz pierwszy siada na nocnik w okolicach dwudziestego miesiąca życia. To bardzo podniosła chwila i wielka zmiana dla malucha, który do tej pory nie musiał w ogóle przejmować się takimi kwestiami. Pieluszka i rodzic zapewniali komfort, a zatem cała praca spoczywała na cudzych barkach. Nie jest nowością, że dla niektórych dzieci taka zmiana może być dosyć trudnym momentem. Z pewnością jest nowością, z którą trzeba się niejako oswoić. Na szczęście również w tej materii pomocny okazuje się rynek, którego oferta aż pęka w szwach. Tylko po to, by finalnie umożliwić rodzicom dokonanie tej zmiany w możliwie jak najmniej bolesny sposób. W jaki sposób podejść do nocnika i na co zwrócić uwagę?

Praktyczne rozwiązania są najlepsze!

Wbrew pozorom wybór odpowiedniego nocnika to zadanie, do którego warto się nieco bardziej przyłożyć. Nie wystarczy zdecydować się na model, który został okrzyknięty uniwersalnym i sprawdzającym się w każdym przypadku. Trzeba mieć na względzie przede wszystkim własne dziecko i jego cechy, które być może wskażą nam drogę w tej kwestii. Ruchliwe dziecko, które ma niemałe problemy z usiedzeniem w jednym miejscu nie zadowoli się zwyczajnym minimalistycznym nocnikiem, które spełnia tylko jedną funkcję.

W takich sytuacjach potrzebne będzie akcesorium, które będzie również źródłem rozrywki. Trzeba również poszukiwać modelu z antypoślizgową podstawą, bo tylko taki nocnik zapewni komfort dziecku i nie spowoduje, że to zniechęci się już po pierwszej próbie. Obecnie istnieje również podział na nocniki dla dziewczynek i chłopców. Warto o tym pamiętać przy zakupie. Odpowiedni kształt również będzie miał znaczenie. Jeżeli dziecko potrzebuje nieco dłuższej chwili, to ważnym jest, aby mogło się wówczas cieszyć wygodą.

Jakie nocniki spełnią oczekiwania naszych pociech?

  • Fisher Price Pierwsza Toaleta to prawdziwa rewolucja w świecie nocników i to z różnych względów. Przede wszystkim mamy do czynienia z modelem, który jest mini wersją prawdziwej toalety. To bardzo dobre posunięcie producentów, którzy stworzyli akcesorium umożliwiające oswojenie się z takim gadżetem, które w życiu małego dziecka jest totalną nowością. Fisher Price składa się z podstawy z siedziskiem, deski klozetowej, klapy oraz spłuczki. Uśmiechnięta buzia zachęca i sprawia, że nie sposób mu się oprzeć. Co więcej, podczas załatwiania najpilniejszych potrzeb dziecko będzie mogło delektować się różnymi melodyjkami.
  • Tega Baby Baby Baby to klasyczny model, choć w pewien sposób udoskonalony. Posiada antypoślizgową podstawę, która gwarantuje pełny komfort podczas użytkowania. Został również wyposażony w pozytywkę, która z pewnością sprawi, że przejście z pieluszek na nocnik stanie się znacznie łatwiejsze i przyjemniejsze.
  • Baby Bjorn to przede wszystkim praktyczne rozwiązanie i połączenie zwykłego nocnika z wygodnym fotelikiem. Nocnik nie zajmuje zbyt wiele miejsca i idealnie sprawdza się podczas wycieczek.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.