Mała i lekka spacerówka, przegląd najbardziej interesujących wózków dla dzieci

Spacerówka to wózek, który jest czymś na wzór etapu przejściowego. Jest doskonałym rozwiązaniem dla dzieci, które są już nieco za duże na tradycyjne wózki z gondolą, ale jeszcze za małe, by samodzielnie pokonywać dłuższe dystanse. To wygodne rozwiązanie również dla rodziców, którzy pragną zapewnić swoim pociechom jak największy komfort i równocześnie czerpać własne korzyści ze spacerów na świeżym powietrzu. Jakie spacerówki cieszą się największym uznaniem i na jaką warto postawić w szczególności?

Na co powinniśmy zwracać uwagę przed zakupem?

Rynek dziecięcych akcesoriów jest niezwykle rozbudowany, co nie zmienia faktu, że możemy natknąć się zarówno na produkty doskonałej jakości, jak i takie, których będziemy chcieli czym prędzej się pozbyć. Spacerówka powinna być dobrze przemyślanym zakupem, ponieważ zwłaszcza w sezonie wiosenno-letnim będzie nam służyła niemal każdego dnia. Nie ma wobec tego sensu kupować bez zastanowienia lub pod wpływem pierwszego impulsu. Piękny design nie zawsze idzie w parze z funkcjonalnością danej rzeczy.

Powinniśmy przede wszystkim wziąć pod uwagę:

  • materiał, z jakiego wykonano spacerówkę. Gorszej jakości materiał to przede wszystkim krótszy czas eksploatacji.
  • dosyć ważnym aspektem jest waga wózka. Lekkie wózki to wartość na wagę złota o czym przekona się każda mama tuż po pokonaniu pierwszych schodów z wózkiem pod pachą.
  • znaczenie ma również rozmiar wózka. Również w tym wypadku warto wziąć pod uwagę wszystkie za i przeciw. Kompaktowe wózki to większa swoboda ruchu i większe pole do popisu w miejscach o ograniczonej szerokości.
  • trwałość gumy, z której zrobiono koła. To istotna kwestia o którą warto dopytywać lub dowiadywać się na własną rękę. Żadna mama nie chce borykać się z przetartymi kołami po tygodniu spacerowania z pociechą. Na rynku przeważnie można spotkać koła pompowane, koła z tworzywa sztucznego i żelowe.

Jakie wózki cieszą się największym uznaniem?

Cybex Balios S Lux cieszy się opinią spacerówki niezawodnej i super wytrzymałej. Wspaniały design to tylko jedna strona medalu. Warto zwrócić również uwagę na świetne koła amortyzujące wszelkiego rodzaju wstrząsy oraz wygodną regulacje rączki, dzięki czemu będzie można dopasować wysokość do wzrostu użytkownika. Zaletą jest również waga. Cały wózek waży nieco powyżej 11 kg.

Cybex Mios to kolejna propozycja, której warto się przyjrzeć. Wózek jest przede wszystkim bardzo lekki, bo liczy sobie zaledwie 9kg. Model umożliwia zamontowanie fotelika dziecięcego. Jest również dostosowany do jazdy po różnego rodzaju nawierzchniach.

Baby Jogger Elite 2 to nie tylko designerski majstersztyk, ale także niezwykle praktyczny wózek, który sprawdzi się niemal w każdych warunkach. Posiada trzy koła z bieżnikiem o dosyć głębokich rowkach, które skutecznie odprowadzają spod kół drobne elementy i wodę. Rączkę można dowolnie regulować, co więcej, została ona również wyposażona w ręczny hamulec.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.