Testujemy kredki do malowania podczas kąpieli w wannie

Kąpiel małego dziecka wcale nie musi oznaczać katorgi dla wszystkich wplątanych w to wielkie przedsięwzięcie. W gruncie rzeczy wystarczy tylko odpowiednio się do tego przygotować, a przede wszystkim zaaranżować sytuację w taki sposób, by dziecku to „zło konieczne” kojarzyło się z fantastyczną zabawą. Tak naprawdę nie jest to zadanie wymagające od rodziców ogromnych nakładów czasu i pieniędzy. Wystarczy kilka dobrze dobranych akcesoriów, by kąpiel stała się dla całej rodziny fantastycznym rytuałem wypełnionym po brzegi wodą i…świetną rozrywką!

Jakie kredki warto wziąć pod uwagę?

Rynek również w takich sytuacjach pospiesza z pomocą, oferując całą gamę możliwości i wybawienia dla rodziców, którzy nie potrafią przekonać swoich dzieci do kąpieli. Kąpiel, podczas której będzie można uaktywnić całe pokłady kreatywności to coś, do czego przekona się każde dziecko, bo nielubiana dotąd czynność przeistoczy się w wodny plac zabaw, w którym każdy chwyt jest dozwolony. Co mamy do dyspozycji?

  • Bath Crayons firmy Bathtime Buddies to zestaw sześciu kredek, które wspólnie tworzą cudowną tęczę. Każda kredka znajduje się w plastikowej obudowie, dzięki czemu dziecko nie wybrudzi sobie zbytnio rączek podczas intensywnych zabaw. To zestaw, który sprawi, że kąpiel nabierze kolorów i stanie się największą przyjemnością. Trzeba podkreślić, że substancje są całkowicie bezpieczne dla zdrowia dziecka, a pokolorowana powierzchnie bez problemu umyjemy ciepłą wodą z odrobiną mydła.
  • Scribble & Scrub Bath Crayons to kolejna propozycja, którą warto wziąć pod uwagę. W tym zestawie również znajduje się sześć intensywnych kolorów, za pomocą których dzieci będą mogły tworzyć w wannie prawdziwe arcydzieła.
  • Colorino Kids to zestaw dla nieco bardziej zaawansowanych twórców. W opakowaniu znajdziemy aż dziewięć kolorów. Kredki można wykorzystać na wszelkich gładkich powierzchniach. Wanna będzie zatem tylko jednym z elementów, na których pojawią się interesujące malowidła. Dzieci będą mogły artystycznie wyżywać się również na lustrze.
  • Ciekawą alternatywą mogą być również farby przeznaczone do użytkowania w wannie. Zestawy zawierają na ogół kilka kolorów oraz dodatek w postaci fantastycznych pieczątek w kształcie morskich zwierzątek. Usuwanie farby z nawierzchni jest niezwykle proste. Wystarczy odrobina ciepłej wody i mydła lub płynu.

Kredki do wanny dla dzieci to przede wszystkim sposób na to, by przekonać dziecko, że kąpiel może być świetną zabawą i nie wiąże się z niczym nieprzyjemnym. Dla dziecka, które z niewiadomych przyczyn nie jest w stanie przekonać się do tej konieczności kredki mogą okazać się wspaniałą odmianą, która pozwoli zapomnieć, że właśnie realizuje się coś, do czego wcześniej trzeba było się zmuszać. Producenci dbają przede wszystkim o bezpieczeństwo i komfort w trakcie użytkowania. Kredki są odpowiednio grube, by mała rączka mogła właściwie je chwycić i dosyć wydajne, co sprawia, że będą mogły towarzyszyć maluchom podczas wielu kąpieli.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.