Jaki wybrać nocnik? Poradnik dla początkujących

Kiedyś  powiedziałam sobie, że nie będę pisała o „kupie i dupie”. Jest to jednak nieodłączny temat parentingu, zwłaszcza jeśli dzieci są jeszcze małe. Później my sami chcemy się od tego tematu odciąć i z uporem maniaka próbujemy odpieluchować dziecko w wieku roku. Nie ma to zupełnie sensu, ale o tym innym razem.

Jeśli więc już znajdziemy nasze dziecko znajdzie ten odpowiedni czas na dorosłe załatwianie swoich potrzeb, rzucamy się jak w transie na zakupy. Dokładniej po nocnik. Ten pierwszy idealny i najbardziej odpowiedni dla małej pupy. Scenariusz może jednak wyglądać inaczej. Wybieramy nocnik zupełnie przypadkowo, po czym plujemy sobie w brodę, że dziecko na widok migająco-grającego tronu ucieka gdzie pieprz rośnie.

W jaki sposób wybrać nocnik? Pierwszym kryterium powinna być płeć dziecka. Nie, nie po to by wybrać odpowiednią aplikację czy też kolor, a może nocnik z kierownicą (sic!). Chodzi tutaj o kształt przodu nocnika. Chłopcy i dziewczynki sikają trochę inaczej ze względu na inną budowę narządów, ale to chyba zbyt oczywiste. Chodzi tutaj o przedni brzeg nocnika zapobiegający obsikaniu wszystkiego poza nocnikiem w przypadku chłopców. Jeśli masz więc chłopca nocnik z wysokim przodem lub podwyższoną separacją między nogami będzie bardziej odpowiedni.

Jaki mamy wybór modeli?

Tutaj producenci prześcigają się w pomysłach, bo przecież na każde dziecko działa co innego i co innego ułatwia korzystanie z toalety. Ja jednak nie widziałam u nikogo w łazience fioletowej toalety z masą błyskotek. Zatem co możemy znaleźć w sklepach?

Nocniki klasyczne

Oznacza to tyle co nocnik jak nocnik, nic specjalnego. Mają one zazwyczaj podobny kształt, skromną aplikację i majtkowy kolor. Niektóre z tych zwyklaków wyposażone są w antypoślizgowe gumki. Wady? moim zdaniem sposób opróżniania. Za każdym razem nieczystości mają styczność z powierzchnią gdzie dziecko siada. Wypadałoby myć cały nocnik po każdorazowym użyciu. Kto się przyzna komu zdarzyło się oblać sobie nogi opróżniając taki nocnik?kaczka2c8fea39456babe6a61efe3bef7d

Nocniki z wyjmowanym środkiem

To chyba mój faworyt. Zauważyłam, że takie nocniki są nieco większe co umożliwia wygodniejsza i bardziej ergonomiczną pozycję. Jest to często ładniejszy i bardziej designerski zwyklak z bardzo ważną funkcją. Tutaj nie ma problemu jak wyżej. Środkowa cześć nocnika się wyciąga i bez konieczności podnoszenia całego i też brudzenia całego nocnika można go opróżnić. Funkcja niezwykle przydatna.

 

i-fisher-price-nocnik-zabka-n8939
Nocnik żabka Fisher Price
images
Nocnik pottyPOD

 

Unknown
Nocnik Lockig IKEA

Nocniki z bajerami

Przeszliśmy do kategorii dla mnie zupełnie niezrozumiałej.Czyli kategoria glam tudzież interactive. To duża część nocników począwszy od grających zwyklaków, po trony przypominające zabawkowe, śmieszne toalety z miejscem na papier toaletowy czy spłuczkę. Okazuje się, że nocnik może być też pojazdem z kierownicą. Wydawać by się mogło, że w tej kategorii można znaleźć wszystko o czym sobie tylko pomyślisz łącznie z nocnikiem posiadającym stojak na tablet.

t6211-a1
Nocnik kaczka Fisher Price
pol_pm_Nocnik_inteligentny_Poty_Red_6246_1
Nocnik interaktywny z funkcją nagrywania Inteligent Potty
i-big-nocnik-new-bobby-car-autko-56801
Nocnik Big New Bobby Car
e0804f9749038b1359e624a926b2
Nocnik „toaleta” Fisher Price

Przed kupnem takiego nocnika warto się też zastanowić czy chcemy by czynność związane z nocnikiem były traktowane przez dziecko jako zabawa a nocnik był zabawką. W niektórych modelach wszystkie dodatkowe akcesoria często uniemożliwiają szybkie, sprawne a przede wszystkim samodzielne skorzystanie z nocnika.

Nocniki turystyczne

Po czym poznać matkę, która usiłuje odpieluchowac dziecko? Po nocniku w torebce rzecz jasna!

pottete
Nocnik turystyczny Potette Plus

Jeśli chodzi o nocniki turystyczne, czyli takie które składają się do kompaktowych rozmiarów, mają wymienne wkłady, które łatwo wyrzucić do kosza lub całe są jednorazowego użytku. Takie nocniki przydają się głównie w sytuacji gdy nasza pociecha ma „toaletową fobię” lub jesteśmy w podróży. Jak to się sprawdza? Z mojego punktu widzenia doskonale. Kupiłam nocnik turystyczny Potette Plus z dużą rezerwą, głownie na wyjazdy już kilka miesięcy temu. Używamy go z powodzeniem na większych i mniejszych wypadach poza dom. W zestawie można dokupić reklamówki z wkładem chłonącym wilgoć co sprawdziło się nawet w ekstremalnych sytuacjach samochodowych. Jeśli zastanawiacie się czy to w ogóle potrzebne, musicie zadać sobie pytanie jak często gdzieś wyjeżdżacie a odpowiedz przyjdzie sama wraz z potrzebą.

tron
Nocnik turystyczny jednorazowy

crarry poty

 

3 komentarze

Zostaw odpowiedź

Nawigacja