Ten moment…gdy Twoja głowa dotyka poduszki

To jest właśnie ten czas, ta chwila, cisza, spokój. Twoja głowa dotyka poduszki, otulasz się miło kołdrą. Rozluźniasz się i czujesz każdy mięsień swojego ciała. Chcesz, żeby tak chwila trwała wieki. Dla Was to też znane uczucie?  Ja tak mam codziennie. Uwielbiam swoje łóżko, swoją poduszkę chwilę gdy kładę się spać po całym dniu.

Wyspać się- kluczowa sprawa. Dla wielu młodych rodziców marzenie nie do zrealizowania. No tak kiedyś w końcu się wyśpicie, dzieci dorosną i wtedy spać z kolei nie będziecie mogli znowu bo dziecko wyszło, jeszcze nie wróciło a tak późno przecież, a z kim jest i co robi, milion pytań.

I to ciągłe niewyspanie, frustracja, rozżalenie, na siebie  na partnera, na świat….na dziecko.

Brak snu odbija się, rezonuje, wylewa się niczym wiadro wody na wszystkich dookoła, a kto jest blisko? Dziecko.

Agnieszka Stein powiedziała ostatnio coś bardzo ważnego- trafiającego w sedno. Mianowicie to, że większość rodziców byłoby rodzicami idealnymi gdyby mogli się czasem porządnie wyspać.

I szczerze święcie wierzę, że gdyby tak było połowa problemów z dziećmi by w ogóle nie istniała. Problemów z dziećmi lub problemów rodziców.

Tak wiem to, czasami sami robimy sobie problemy i jesteśmy święcie przekonani że to przez Nasze dzieci. Dlaczego to wiem? Bo N. wstaje o 4 rano. Godzina nieludzka, środek nocy, a w Naszym domu zabawa.

Jest na to tylko jedno rozwiązanie- sen. Nie chodzi tu o sen dziecka, bo oczywiste było by to , że jakby dziecko pospało trochę dłużej… no ale nie śpi. Sen rodzica, to jest to.

Czy nie jest tak, że odkładamy to co jest dla nas najważniejsze w danej chwili na później. Bo dziecko śpi w dzień, a my pranie, sprzątanie, gotowanie, zamiatanie. A tymczasem frustracja rośnie, rośnie w siłę, tylko po to by zaraz jak obudzi się dziecko wybuchnąć w byle sytuacji.

Na to jest tylko jedno rozwiązanie, złota rada. Wyśpijcie się! Gdy czujecie wyczerpanie połóżcie się razem z dzieckiem.

Przez godzinę snu świat się nie zawali, a samopoczucie znacznie poprawi. Nie tylko Twoje samopoczucie ale i dziecka, męża bądź partnera.

Wyspana matka to szczęśliwe dziecko!

4 komentarze

  1. Pingback: Bliskość a spanie z dzieckiem w jednym łóżku - Etatowa Matka

  2. Zgadzam się. Wyspana matka to spokojna matka i dzięki temu szczęśliwe dziecko.

  3. Pingback: Weź to dziecko, daj się wyspać! - Etatowa Matka

Zostaw odpowiedź

Nawigacja