Mała i lekka-przegląd najbardziej interesujących wózków spacerowych

Idzie wiosna! Zarówno ja jak i mnóstwo rodziców w tym okresie staje przed dylematem wybrania wózka spacerowego. Już w tytule posta pojawiły się najbardziej istotne cechy idealnej spacerówki- mała i lekka.

Myślę, że większość rodziców  w tych czasach kupuje wózki typu 2 w 1, tak było i w naszym przypadku. W dalszym ciągu zamierzamy eksploatować Joolza ( którego uwielbiam!) ale potrzebujemy coś jeszcze. Potrzebna jest jakaś alternatywa.

Potrzebne jest coś, co możemy wziąć pod pachę jak piórko i pędzić za naszym niezdarnie uciekającym dzieckiem. Ah no tak jak wiosna i spacery to zaraz lato i wakacje! A jak wakacje to wyjazdy lub wyloty na piaszczyste plaże – co wtedy? No wtedy wózek też potrzebny no i oczywiście znów nasuwają się jego cechy- mały i lekki!

Wybrałam kilka niezwykle interesujących, zróżnicowanych ( pod względem ceny, ilości i rodzaju kółek, rączek) pozycji. Wybrałam je ze względu na ich wagę, kompaktowość, wygląd (estetykę) a także i pozytywne opinie innych mam.

Zdecydowałam się zaprezentować je Wam w kolejności od najlżejszego

  1. BABYHOME Emotion

nowy emotion
Cena: ok. 1200zł

Waga: 6 kg

Wymiary: po złożeniu 22x34x70, po rozłożeniu 84x46x100

Jest to kompaktowy wózek nowej, hiszpańskiej firmy. Posiada regulowane oparcie i podnóżek a także ogromny kosz na zakupy a budka jest naprawdę duża. Składa się jedną ręką. Posiada 5 punktowe pasy bezpieczeństwa. Godne uwagi jest też to, że jego obciążenie to aż 25 kg, co jest niespotykane w tak kompaktowych spacerówkach. Koła są pojedyncze, przednie obrotowe bez możliwości blokady. Oczywiście wózek jest wyposażony w hamulec przy tylnym kole, ale to chyba już standard. Do wózka można dokupić dużo akcesoriów w bardzo rozsądnej cenie.

2. BABYZEN Yoyo Plus

babyzen yoyo all zlCena: ok. 1800 zł

Waga: 6,2 kg

Wymiary: po złożeniu 52x44x18

To nowa, ulepszona wersja klasycznego Yoyo.  Niezwykle lekki  i niezwykle mały. Składa się do formy walizki ( bagażu podręcznego do samolotu) i posiada pasek, który ułatwia noszenie na ramieniu. Posiada regulowane tylko oparcie, daszek z „okienkiem” posiada filtr UV50+. Piankowe koła, przednie obrotowe, nie mają możliwości blokowania, specjalny system ułatwia jazdę.

Składa i rozkłada się go jedną ręką. Ma możliwość montowania fotelików Maxi-cosi, Cybex, BeSafe. Maksymalne obciążenie tego wózka to aż 18 kg.

3. KEES K2Go

buggy kees k2go zwart frame en blue multicolor, fuchsia of black

Cena: ok. 800 zł

Waga: 6,5 kg

Wymiary: po złożeniu 28x46x53, rozłożony 63x46x103

Wózek bardzo podobny do przedstawionego wyżej Babyzena. To wózek holenderskiej firmy. Cechą charakterystyczną jest barierka przypominająca kierownicę. Posiada regulowane 5 punktowe pasy bezpieczeństwa także rączkę, budkę z „okienkiem” . Pojedyncze koła wykonane są z pianki.Jest to wózek składany jedną ręką.

4. PEG PEREGO Si

peg perego all zl

Cena: 1100 zł

Waga: 7,1 kg

Wymiary: po złożeniu 99,5x33x36, rozłożony 102x87x52

Si składa się dla odmiany do formy klasycznej „parasolki” choć sam taki klasyczny nie jest. Posiada pojedyncze skrętne koła z możliwością blokowania. Jak na tak lekki wózek siedzisko jest duże i komfortowe. Ma regulowany podnóżek jak i oparcie. I jak to w większości wózków pasy 5 punktowe z regulacją wysokości. Bardzo przydatny jest tutaj duży kosz zakupowy i specjalny uchwyt do przenoszenia złożonego wózka.

5. GREENTOM Upp Classicnowy greentomgreentom zl

 

Cena: ok. 900 zł

Waga 7,1 kg

Wymiary: po złożeniu 72x55x25, rozłożony 103x55x77

Niesamowity wózek z eko przesłaniem! Wykonany jest w 100% z przetworzonego plastiku. Jest bardzo prosty w obsłudze i wytrzymały, bo jego maksymalne obciążenie to aż 18 kg. Siedzisko rozkłada się do pozycji półleżącej. Ma przednie koła obrotowe, ale bez możliwości blokowania. Jeśli chcemy możemy do zestawu dokupić gondole, a także adaptery do wpięcia fotelika.

6. BABY JOGGER City Mini Zip

nowy zip

Cena: 1300 zł

Waga: 7,3 kg

Wymiary: po złożeniu 76x33x26, rozłożony 100x49x100

Bardzo prosty w stylistyce wózek składany jedną ręką, posiada amortyzowane koła, regulowane oparcie i pasy. Duży daszek z filtrem UV50+ zapewnia świetną ochronę przed słońcem. Maksymalne obciążenie tego wózka to aż 25 kg.

7. ELODIE DETAILS  Stokholm stroller

nowy elodielodie zl

Cena: ok. 900 zł

Waga 7,9 kg

Wymiary: po złożeniu 28x33x110, rozłożony 118x50x60

Typowa „parasolka” zachwycająca swoim wzornictwem, dlatego jest tak bardzo popularny i staje się obiektem pożądania tak wielu matek. Posiada on podwójne, piankowe koła a także ogromną budkę z „okienkiem”. Jest możliwość blokowania przednich skrętnych kół.

8. QUINNY Zapp Xtra

quinn all

quinny zl

Cena: ok. 700 zł

Waga: 8,7 kg

Wymiary: po złożeniu 29x95x42, rozłożony 102x81x59

Kompaktowy, trzykołowiec w przystępnej cenie. Posiada możliwość jazdy przodem do rodzica ( przekładane siedzisko). Jest kompatybilny z fotelikami Maxi-cosi. Przednie, skrętne koło się blokuje. Ma amortyzację na tylną oś i jest wyjątkowo stabilny. Dodatkowe okienka z boku budki pozwalają na obserwację co dzieje się obok ( dla ciekawskich dzieci).

Mam nadzieję, że to zestawienie będzie dla Was przydatne, a także pomogę Wam choć trochę w wyborze tej idealnej, małej i lekkiej spacerówki.

Przyjemnych spacerów!

Jeśli podobają Ci się nasze wpisy, nie zapomnij wpaść do Nas na Instagram i Facebook

1 komentarze

  1. Pingback: Testujemy. Wózek Babyzen Yoyo Plus - Etatowa Matka

Zostaw odpowiedź

Nawigacja