Hu hu ha, czyli przegląd butów na zimę dla dzieci

Do diabła z jesienią. Miała być złota, piękna, polska, a za oknem plucha dzień za dniem. Co tu zrobić, gdy w powietrzu czuć już zimę. Czuć jak czuć ale gdy zdarza Ci się wstać o 5…wszystko się unaocznia w postaci zmarzniętej na kość trawy. Jednym słowem – „winter is coming…”.

Po tym jak ostatnio najbardziej pożądanymi butami na jesień są kalosze zaczęłam myśleć o zimie. Tak, tak, zanim się obejrzę w radiu usłyszę „last christmas” a za oknem zobaczę śnieg całkiem niespodziewanie. Ha przynajmniej taką mam nadzieję.

W tym roku postanowiłam, że nie zrobię błędu z poprzedniego roku i z zakupem butów dla N. nie będę czekała do pierwszego śniegu.

Zaczęłam więc od małego przeglądu butów zimowych. Jasne, przyznam, że jest to nieco subiektywny przegląd, ale zarazem obiektywny ze względu na to, że buty które wam zaproponuję produkowane są przez sprawdzone przeze mnie firmy. Wiem, że są godne uwagi a także zdrowe i ciepłe dla małych stópek. I gdyby nie to, że jednak dla jednego dziecka jedna lub 2 pary butów zimowych są zupełnie wystarczające bez wahania kupiłabym je wszystkie, zarówno te dla chłopców jak i dla dziewczynek (ah gdybym tylko ją miała).

ECCO

Model Snowride zwrócił moją uwagę na niesamowitą subtelność jak na tak ciepłe buty na śnieg. Nie są szczególnie napakowane ani nie sprawiają wrażenia nadmuchanych. Coś co od razu zwraca uwagę jeśli tylko weźmie się je do ręki to niesamowita lekkość i elastyczność tej na pozór bardzo masywnej podeszwy. Wersja dziewczęca urzeka brokatowym wykończeniem, które w żadnym wypadku nie sprawia wrażenia tandetności i infantylności. Buty posiadają membranę GoreTex i wykonane są ze skóry.

Cena 279 zł

 

shopping75126150142_69916b

ELEFANTEN

Wydaje mi się, że firma jest Wam dobrze znana bo dystrybutorem marki jest Deichmann. Niektórzy jeśli chodzi o buty dla dzieci szerokim łukiem omijają sklepy tego typu zupełnie niesłusznie. Elefanteny to buty wykonane z ogromną starannością, są trwałe a przede wszystkim przystosowane do wymagań dziecięcych stóp i potrzeb. Coś co wyróżnia Elefanteny spośród innych dziecięcych butów to doskonała podeszwa, która nie ogranicza ruchów stopy. Model Sunny jest bardzo prosty i tutaj chyba jego siła, bo to właśnie to mnie urzekło. Buty wykonane są ze skóry naturalnej, lecz ocieplenie w postaci futerka jest syntetyczne.

Cena 159 zł, 139 zł

skrzanekozaczkidzieciceelefanten-deichmanncom-1413521_p-3skrzanebutydzieciceelefanten-deichmanncom-1316328_p-2

EMEL

Mam wrażenie, że polskie matki oszalały ostatnio na punkcie Emeli. Fora aż huczą od jednoznacznych porad na temat zakupu pierwszych butów dla dziecka. Większość matek nie zostawia wyboru- tylko Emele. Dlaczego? Bo to ręczne wykonane buty polskie. Wszystkie modele  urzekają wzornictwem, ale to co najważniejsze są przystosowane do motoryki dziecięcej stopy. Tutaj przykuły moją uwagę klasyczne kamasze. Połączenie „dorosłych” wzorów butów z dziecięcymi elementami. Wszystkie modele Emeli wykonane są ze skór naturalnych a ocieplenie stanowi wełna owcza.

Cena 225 zł, 279 zł

e-1997-13photo_19678_4

GEOX

Muszę przyznać, że Geoxy to najdroższe buty w całym moim zestawieniu. Niestety. Ale wygrywają one wyglądem, mają to coś. Oba modele dostępne są w wielu kolorach i tutaj typowo dziewczęcy różowy model w szarości staje się unisexem. Buty wykonane są ze skóry ekologicznej. Co wyróżnia Geoxy? to specjalna technologia podeszwy pozwalająca na jej wentylację i pozwala tworzyć mikroklimat we wnętrzu buta. Teoretycznie stopa w tych butach powinna zawsze pozostawać sucha. Nie jest to jednak gwarant. Słyszałam wiele opinii na ten temat, u jednych się sprawdza u innych niestety nie.

Cena 389 zł

0000198717971_geox-j640ba0aucec0657_d_rl_01_10000198719289_geox-j642bd0mn50c8016__kc_01

MRUGAŁA

Mrugała- dla jednych firma polska w rankingu zaraz po Emelach dla innych zupełnie nieznana. Zasłynęła z butów z wizerunkiem zwierząt.

Model „gwiezdny” rozkłada mnie na łopatki. Uważam, że jest on jednakowo urokliwy w sandałach, trzewikach jak i w śniegowcach. Oba modele są bardzo proste w swojej formie, dwukolorowe. Oba modele w sprzedaży występują w kilu kolorach. Buty wykonane ze skóry naturalnej. Posiadają membranę te-por, która chroni przed przemakaniem, a zarazem pozwala na wentylację buta.

Cena 229 zł, 189 zł

 

0000197667239_mruga_a-7314-20_be_gwiazdka__ab_10000197636716_mruga_a-7181-47_malina_malina_kc_000

 

Wszystkie te buty oprócz różniącego się wyglądu mają jedną zasadniczą zaletę wspólną- są doskonale wykonane, posiadają technologie pozwalające na oddychanie stopy i utrzymanie ciepła i suchości w bucie. Wszystkie firmy jednakowo dbają o to by but był „zdrowy” i odpowiadał na potrzeby małych wymagających klientów.

Zima to szczególny czas a buty są w tej porze roku wyjątkową częścią garderoby zwłaszcza dziecka.

Jaki jest nasz wybór?

My w tym roku wybraliśmy Ecco Snowride. Są lekkie, zgrabne, ciepłe i bardzo elastyczne. Nie sprawiają wrażenia „butów narciarskich”.

Życzę Wam trafnych wyborów!

3 komentarze

  1. Pingback: Ironia losu- używane buty ortopedyczne i profilaktyczne - Etatowa Matka

  2. fajne zestawienie! brakuje mi tylko butków które można dostać na http://e-butydladzieci.pl/ . Zimowe buty właśnie tam zamawiam ,bo nie są zbyt drogie a świetnie się sprawdzają do brodzenia w śniegu 🙂

    • Zacna reklama firmy 😉 jeśli chodzi o buty na tej stronie niestety nie polecała bo po prostu nigdy nawet nie miałam w rękach butów tych firm, oprócz Mrugały.

Zostaw odpowiedź

Nawigacja