Dzieckozwierz

Moje dziecko jest jak zwierze.

Odważne wyznanie?

Wszystkim to tłumaczę od pewnego czasu.

Dlaczego tak jest?A no dlatego że moje dziecko pije wodę- jak zwierzę.

Widzieliście kiedyś psa albo kota raczącego się herbatką? Ja nie, mój pies pije wodę, moje dziecko też.Ot podobieństwo.

Z pewnością wiele z Was powie” tak tak, moje dziecko też pije wodę”, oczywiście… pije TEŻ wodę.

Zbliża się lato, pić się chce każdemu, upały, szaleńcze bieganie po placu zabaw. Co dasz swojemu dziecku do picia? No wodę- oczywiście! A jak okaże się,że woda się kończyła, no wypita, nic nie zrobisz, butelka pusta. W czajniku? W czajniku tylko gorąca? Ej na stole stoi butelka coli lub jakieś pomarańczowe gazowane albo niby soczek z zabawnym tygryskiem i słomką czy woda truskawkowa lub jakieś inne cholerstwo – może to? No co zrobisz gdy dziecko zieje jak szalone, całe spocone, jak pies?

Znam takie sytuacje. I jestem zdania, że lepsze kilka łyków wody z kranu, niż łapanie się słodkiej ambrozji jaką piją rodzice.

Tylko wszystko zaczyna się od wieku ok. 4 lub 6 miesięcy. Kończymy karmić piersią, prowadzamy stałe pokarmy i trzeba coś dać do picia temu bąblowi. No jasne nie przyjdzie Ci wtedy do głowy by dać tak małemu dziecku jakiś napój o którym pisałam wyżej. A dziecku 2 letniemu? No przecież tak prosi, bo kolorowe, bo słodkie i piją to rodzice! Dziecko też człowiek, chce spróbować, no nie dasz? No daj, bo będziesz złą matką!

Picie wody to nawyk i można się od tego uzależnić. Zapraszam Was więc do takiego uzależnienia. Przykład idzie z góry, a rodzice dla dziecka są guru. Bądźcie złymi matkami- dawajcie dziecku do picia tylko wodę. Dla zdrowia, dla wyrobienia pozytywnego nawyku.

Banalny wpis o piciu wody? Może i banalny, może i wszyscy wiedzą. Tylko dlaczego spotyka się tak wiele rodziców, którzy zapominają a takim banale?

Prawa do zdjęcia należą do Rawle C. Jackman

2 komentarze

  1. Pingback: Dziecięcy niezbędnik na upały – Etatowa Matka

  2. Pingback: 5 żelaznych zasad w naszym domu - Etatowa Matka

Zostaw odpowiedź

Nawigacja