Jak długo możesz stać na palcach?

Superman, Batman, Wonder Women, wszyscy idealni w swoich czynach i celach. Supermocni bohaterowie – kto nie chciałby być jak oni. Na co dzień ratować świat i żyć na największych obrotach. Wydawałoby się, że heroizm to zdolność rodem z kreskówek i hollywoodzkich filmów tak bardzo nieobecna w naszym życiu. Czy rzeczywiście tak jest?

Od pewnego czasu na rynku bardzo popularne są koszulki dla kobiet z napisami typu „ Jestem mamą, a jaka jest Twoja supermoc?” albo „ Supermama” lub „Produce milk what’s your superpower”. Zastanawiałam się, czy jest to związane tylko ze zmianą świadomości matek albo zwyklą modą na tak zwany parenting. W mediach społecznościowych rozbrzmiewa dumne :” Nie jestem kura domową tylko menadżerem domu i matką!”. Bardzo ciekawe czy kobiety nagle odkryły niesamowite pokłady samoświadomości i mocy czy też zawsze tak było, ale zupełnie sobie tego nie uświadamiały.

Okazuje się, że jedynym heroicznym etapem w życiu kobiety jest nic innego jak moment po urodzeniu się dziecka. Tak, dobrze przeczytaliście – heroicznym. Jeśli masz już dziecko nie było błędem myślenie, że można żyć bez snu albo że możesz przez kilka godzin nosić bujając swoje 6 kg dziecko. Wysiłek wydający się realnie myśląc nie do wytrzymania w tym okresie jesteśmy w stanie znieść. Można to porównać do stania na palcach. Potrafisz stać na palcach? Ja tak, jednak po pewnym czasie staje się nam niewygodnie a mięśnie zaczynają drżeć. Nie można całe życie stać  na palcach, prawda? Oczywiście byłoby to niesprawiedliwie jakbym wspomniała jedynie o heroizmie kobiet.

Od wiek wieków wiadomo, że mężczyźni są z Marsa a kobiety z Wenus, co oznacza nic innego tylko to, że się od siebie różnimy. Może dlatego też potrafimy łączyć się w pary. A powiedzenie, że przeciwieństwa się przyciągają nie jest tak dalekie od prawdy. Otóż mężczyźni również mają moment heroiczny w swoim życiu. Nie jest to trudne do odgadnięcia, że nie jest to jednak moment po urodzeniu się dziecka , jak u kobiety. Może dlatego kobieta budzi się na każde kwilenie dziecka, a facet…pfff no jak to facet odwraca się na drugi bok. Jeśli jednak trafił Ci się egzemplarz wstający z łóżka gdy dziecko płacze bez szturchnięcia łokciem prosto między żebra- gratuluję!

Okazuje się, że heroiczny moment w życiu faceta jest wcześniej niż urodzenie dziecka. Dokładnie podczas gdy stara się o względy swojej kobiety. W momencie zakochania, kupowania kwiatów, słodkości, komplementów i poświęcania masy uwagi mężczyzna mentalnie zachowuje się jak Batman ratujacy Gorham City. Z punktu widzenia kobiet ten heroiczny stan mężczyzny może się wydawać niczym przy opiece nad małym dzieckiem. A jednak jest to dla mężczyzn równie wyczerpujący.

Ile więc mężczyzna potrafi stać na palcach? Z pewnością nie całe życie. Gdy kończy się stanie na palcach kończy się zakochanie i namiętność zaczyna się jednak coś nowego równie fasynującego –miłość i intymność. 

A jak jest z miłością od pierwszego wejrzenia jeśli chodzi o dziecko? Przeczytajcie też Miłość od pierwszego wejrzenia

Jeśli podobają Ci się moje wpisy, skomentuj, polub, daj mi znać, że jesteś to dla mnie bardzo ważne.

 

Prawa do zdjęcia należą do Lazurite

2 komentarze

  1. No bardzo ciekawe porównanie.
    Ja to już mam dość stania na palcach i chętnie sobie usiądę 😉 Za to mój mąż – chyba odzyskał siły witalne, bo nie dość, że stoi na palcach, to w dodatku tylko na jednej nodze!!!! 😀 😀 😀

  2. Stwierdzam, że ja i mój mąż musimy mieć bardzo mocne palce 🙂 Ja to w szpilkach przez lata trenowałam, ale on? Może jakaś skrywana przeszłość w trykocie i baletkach?

Zostaw odpowiedź

Nawigacja