DIY- kartki świąteczne

Uwielbiam dostawać kartki świąteczne, cóż muszę przyznać, że nie było ich w moim życiu za wiele. Dzisiaj wszyscy wysyłają smsy, maile…te same do wszystkich. Opcja kopiuj- wklej  bardzo weszła nam w krew przez cały rok pracy. A w Święta w końcu możemy popisać się umiejętnością kopiowania najlepszych życzeń.

Jak dla mnie długość życzeń ani ich oryginalność nie ma znaczenia, a po prostu to czy płyną one z serca wraz z dobrą energią.

Zawsze lubiłam różne prace manualne i chyba odziedziczyłam to po mamie, która jak tylko chce może wyczarować cuda z wielu rzeczy ( nie bądź taka skromna Mamo). Oczywiście moje zamiłowanie nigdy nie przejawiało się nadzwyczajnymi zdolnościami na plastyce czy technice a starania kończyły się słomianym zapałem. Z kartkami jest inaczej jest tak zwany „deadline” czyli czas przed Świętami by mogły one jeszcze dotrzeć do adresata. To motywujące.

Wszystkie pomysły, które zobaczycie poniżej możecie wykonać ze swoimi starszymi dziećmi. Z pewnością będzie to wyjątkowy czas a dla osób obdarowywanych takimi życzeniami bardzo miła niespodzianka.

Wykorzystałam gotowe bazy do kartek w standardowej formie prostokąta i kwadratu – sprzedawane wraz z kopertami

img_6961

Do wykonania wszystkich kartek niezbędny okazał się: kolorowy papier (brystol), zestaw kolorowych papierów z motywem świątecznym, klej introligatorski Magic (po wyschnięciu z białego zmienia się w przezroczysty).

W zależności od wzoru niezbędne okazały się też : wstążki i tasiemki w świątecznych kolorach, guziki, sznurek jutowy, klej na gorąco, taśma dwustronna i samoprzylepne brylanciki.

Pomocne okazało się też posiadanie linijki, ołówka i drukarki do wydrukowania napisu na każdej z kartek, choć gdy jest się posiadaczem pięknego charakteru pisma można drukarka nie jest konieczna

Sami zobaczcie jak wyszło i jakich materiałów użyłam do każdej z kartek.img_6960img_6958img_6956img_6959img_6955img_6953img_6950img_6949img_6948img_6943img_6942img_6941

I wiecie co myślę? Nie musi być idealnie, nie musi być od linijki, wystarczy, że z sercem!

A jak jest u Was? tradycja wysyłania kartek nadal istnieje 

Chcecie widzieć więcej i wiedzieć co się u Nas dzieje? Zajrzyjcie na Instagram!

Zostaw odpowiedź

Nawigacja